What would you like to find?

Blog

Altın Oran Kaş Alımı Ankara

Genç ve dinamik bir görünüm elde etmeyi sağlayan altın oran kaş alımı; yüz hatlarının daha belirgin hale gelmesini ve bakışların ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Ölçülü kaş alımı; kaşların, kişinin yüz yapısına uygun uzunluk ve kalınlıkta doğru kaviste ve aralıkta alınmasını sağlamaktadır.

Altın Oran Nedir?

Altın oran; matematiksel bir oranlama sistemidir ve ilk kez 5. yüzyılda Yunan matematikçi ve filozof Pythagoras tarafından kullanılmıştır.

Pythagoras bu oranlama sisteminin; fiziksel özelliklerin estetik güzelliğini arttırdığını ve armonik uyumla bağlantılı olduğunu keşfetmiştir. Pythagoras’a göre altın orana uygun yapıda düzenlenen ögelerin tamamı mükemmel bir denge ve estetik uyum sergilemektedir.

Altın oran; antik Yunan döneminden günümüze dek estetik uyumu en üst seviyeye çıkarmak amacıyla pek çok farklı alanda kullanılmıştır.

Dila Sayan güzellik merkezi olarak asırlardan beri pek çok farklı alanda kullanılan altın oran kavramını, kaşlarınızla buluşturuyor ve benzersiz dokunuşlarla “sizin altın oranınızı” tasarlıyoruz.

Altın Orana Göre Kaş Nasıl Alınır?

Altın oran kaş alımı işlemi esnasında kişiye uygun kaş şeklinin belirlenmesi adına yüzün altın oran ölçüleri alınmaktadır. Bu nedenle ölçülü kaş alımı işleminde genellikle “sizin altın oranınız” ifadesi kullanılmaktadır.

Yüze göre alınan altın oran ölçüleri; kaşların başlangıç, bitiş ve yükselme noktalarını göstermektedir. Alınan ölçümler hem kaşların estetik görünmesini hem de birbirine eşit olacak şekilde yüz yapısına uygun olarak alınmasını sağlamaktadır.

Altın Oran Kaş Alımı
Altın Oran Kaş Alımı

Altın Oran Kaş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

İşlem ortalama 30 ila 60 dakika arasında tamamlanmaktadır. İstenilen ideal sonucun elde edilmesi adına birkaç ay boyunca düzenli olarak altın oran kaş alımı yapılması gerekmektedir.

Altın Oran Kaş Alımı Kalıcı mı?

Altın oran kaş tasarım işlemi; yüzün ölçülerine uygun şekilde kaş alma sürecini kapsadığından dolayı kalıcı bir işlem değildir. Kaşlar işlemden sonra normal süresinde uzamaya ve yeniden çıkmaya başlayacaktır.

Altın Oran Kaş Alımı Yapan Yerler

Altın oran kaş alımı yapan yerler araştırmasında uzman personelleri ve hijyenik koşullarda memnuniyet odaklı hizmet politikasıyla Dila Sayan VIP güzellik merkezleri çıkacaktır. Dila Sayan şubelerinde kişinin yüz ölçülerine ve göz şekline uygun yapıda kaş tasarım hizmeti sunulmaktadır

Neden Altın Oran Kaş Alımı Tercih Edilmeli?

Altın oran kaş tasarımı işleminin normal kaş alımına kıyasen ne tür farklılıklara sahip olduğu ve neden tercih edilmesi gerektiği kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Altın oran kaş alımının faydaları şunlardır;

  • Yüzün simetrik bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Gözleri belirginleştirerek bakışları ön plana çıkarır.
  • Yüzün daha güzel görünmesini sağlar.
  • Dağınık kaşlara sahip olan kişilerdeki dağınıklık görünümünün azalmasını sağlayarak yüze net bir ifade kazandırır.
Altın Oran Kaş Tasarımı
Altın Oran Kaş Tasarımı

Yüzünüze En Çok Yakışan Kaş Şekli Hangisi?

Altın oran kaş ölçümü işleminde sık kullanılan ifadelerden biri olan “sizin altın oranınız” cümlesi; işlemin tamamen kişiye özgü bir prosedürle yapıldığını göstermektedir.

İşte farklı yüz yapılarına en çok yakışan kaş şekilleri;

Yuvarlak Yüz Geniş Yanaklar İçin Kaş Tasarımı

Yuvarlak yüz ve geniş yanaklara sahip olan kişilerin; keskin kavisli, ince ve yay gibi olan kaşlardan kaçınması; bunun yerine hafif kavisli veya düz şekillendirilmiş hacimli kaşlar tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Dar Alın Küçük Yüz İçin Kaş Alımı

Dar alın ve küçük bir yüze sahip olan kişilerin, uzun ve kalkık kaşlardan sakınması önerilmektedir. Kaşların uç kısımları şakaklara ve saç diplerine çok yakın duruyorsa kaş boyu kısaltılmalıdır.

Kaşlar yüzde kalın ve dağınık duruyorsa yüz şekline uygun olacak şekilde alınmalı ve uç kısımları inceltilmelidir.

Kare (Köşeli) Yüz Hatları İçin Altın Oran Kaş Tasarımı

Kare yani maskülen yüz hattına sahip kişilerin, yüze daha sert bir ifade katmasından dolayı kavissiz dümdüz alınan kaşlardan kaçınması önerilmektedir.

Köşeli yüz hattına sahip olan kişiler yumuşak bir kavis verilmiş ve kalından inceye doğru hafif bir geçişe sahip olan kaşlar tercih etmelidir.

Kaş Göz Mesafesi Çok Kısa Olan Yüzler İçin Kaş Alımı

Kaş göz mesafesi çok kısa olan bireylerin, dağınık ve kalın kaşlardan uzak durması; bunun yerine altın orana uygun şekilde alınmış ve uç kısımları alttan alınarak yukarı doğru kaldırılmış kaşlar tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Geniş Alın ve Oval Yüz İçin Kaş Alımı

Oval yüz şekline sahip geniş alınlı kişilerin kalın ve doğal alınmış kaşlar tercih etmesi önerilmektedir.

Salonumuzda sunulan diğer hizmetler arasında yer alan buz epilasyon işlemi hakkında detaylı bilgi almak için ” Dört Mevsim Uygulanabilir Buz Epilasyon” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ankara Altın Oran Kaş Alımı
Ankara Altın Oran Kaş Alımı

Altın Oran Kaş Alımı Fiyatları 2023

Ankara altın oran kaş alımı fiyatları sıkça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dila Sayan Etlik ve Dila Sayan Batıkent şubelerinde alanında uzman estetisyenler tarafından hizmet verilmekte ve kişiye uygun altın oran tasarımı belirlenerek yüz hatlarının ön plana çıkması sağlanmaktadır.

İşlem öncesinde kaşların kişinin yüz yapısına uygun forma getirilmesi için altın oran cetveli yardımıyla ön çizim yapılmakta ve sonrasında alınan altın oran kaş ölçümü doğrultusunda kaşa form verilmektedir.

Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi unvanını taşıyan Dila Sayan güzellik merkezlerinin alanında uzman estetisyen kadrosundan altın oran kaş alım hizmeti almak için 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir