What would you like to find?

Estetiğin Matematikle Buluşması: Altın Oran Kaş Tasarımı

Ankara’nın En Güvenilir Güzellik Merkezi

Genç ve dinamik bir görünüm elde etmeyi sağlayan altın oran kaş alımı; yüz hatlarının daha belirgin hale gelmesini ve bakışların ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Ölçülü kaş alımı; kaşların, kişinin yüz yapısına uygun uzunluk ve kalınlıkta doğru kaviste ve aralıkta alınmasını sağlamaktadır.

Mükemmel Ölçüler

Estetik Uyum

Sertifikalı Uzman

Memnuniyet Garantisi

Altın Oran Kaş Tasarımı, kaşların yüzdeki diğer özelliklerle orantılı olması anlamına gelir. Bu oranlama sistemi, yüzün genişliği, yüksekliği ve diğer özellikleri dikkate alınarak belirlenir. Altın oran kaş tasarımı için, yüzün belirli noktalarının ölçüleri alınır ve matematiksel hesaplamaların sonucunda, yüzün altın oran prensibine uygun kaş tasarımı belirlenir.

Kaşlar yüzümüzün en önemli ve dikkat çekici bölgelerinden biridir. Kaşların şekli ifademizi belirler. Doğru şekillendirilmiş kaşlar, yüzün simetrisini düzenleyerek yüz hatlarını belirginleştirir. Estetik görünümü üst seviyelere çıkarır.

Yüz Yapılarına Kaş Şekilleri

Yuvarlak yüz ve geniş yanaklara sahip olan kişilerin; keskin kavisli, ince ve yay gibi olan kaşlardan kaçınması; bunun yerine hafif kavisli veya düz şekillendirilmiş hacimli kaşlar tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Dar alın ve küçük bir yüze sahip olan kişilerin, uzun ve kalkık kaşlardan sakınması önerilmektedir. Kaşların uç kısımları şakaklara ve saç diplerine çok yakın duruyorsa kaş boyu kısaltılmalıdır.

Kaşlar yüzde kalın ve dağınık duruyorsa yüz şekline uygun olacak şekilde alınmalı ve uç kısımları inceltilmelidir.

Kare yani maskülen yüz hattına sahip kişilerin, yüze daha sert bir ifade katmasından dolayı kavissiz dümdüz alınan kaşlardan kaçınması önerilmektedir.

Köşeli yüz hattına sahip olan kişiler yumuşak bir kavis verilmiş ve kalından inceye doğru hafif bir geçişe sahip olan kaşlar tercih etmelidir.

Oval yüz şekline sahip geniş alınlı kişilerin kalın ve doğal alınmış kaşlar tercih etmesi önerilmektedir.

Altın oran kaş alımı işlemi sonrası görünüm
Altın oran kaş alımı
Altın oran kaş işlemi

Sıkça Sorulan Sorular

Altın oran kavramının, 5. yüzyılda Yunan matematikçi ve filozof Pythagoras tarafından ilk kez kullanıldığı bilinmektedir. Altın Oran; matematiksel bir oranlama sistemidir. Pythagoras, bu oranın fiziksel özelliklerin güzel olarak algılanmasının armonik uyumla bağlantısı olduğunu keşfetmiştir. Ona göre; altın orana göre düzenlenen öğeler mükemmel bir denge sağlamaktadır.

Altın oran sistemi; algılanan estetik uyumu en üst düzeye çıkarmak için antik Yunan döneminden beri mimaride, sanatta ve estetik alanında kullanılıyor. Da Vinci, Michelangelo, Rafael ve Botticelli gibi büyük isimler eserlerinde bu sistemi kullanmışlardır. Dila Sayan Güzellik Merkezinde büyük sanatçılardan aldığımız ilhamla kaşlarınıza bir sanat eseri gibi davranıyor, altın oran kaş tasarımlarıyla ideal güzellik formuna ulaşmanızı sağlıyoruz.

Yüzün ölçüleri alınırken, kaşların başlangıç, yükseliş ve bitiş noktaları ölçülür. Kaşların başlangıç noktası, burun deliklerinin yanından başlar. Yükseliş noktası ise, burun kanadı ile gözün iç köşesi arasındaki noktadır. Bitiş noktası ise, burun kanadı ile dış göz köşesi arasındaki noktadır. Altın Oran prensibine göre, kaşların başlangıç noktası ve yükseliş noktası arasındaki mesafe, yükseliş noktası ile bitiş noktası arasındaki mesafeye eşit olmalıdır. Ayrıca, kaşların yükseliş noktası ile kaş kemiğinin en yüksek noktası arasındaki mesafe de eşit olmalıdır. Bu ölçümler, yüzün simetrisine ve altın oran prensibine uygun kaş tasarımının belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

Altın Oran’a uygun olarak alınmış kaşlar;

  • Yüz simetrisini artırır
  • Gözleri belirginleştirir
  • Yüzün genel olarak daha güzel görünmesini sağlar.

Altın oran kaş tasarımı kişiye özel bir uygulamadır. Tasarımlar, yüz şekline ve kişinin tercihlerine göre değişebilmektedir.

Dila Sayan Güzellik Merkezinde altın oran kaş alımı, profesyonel kaş tasarımcıları tarafından uygulanmaktadır. Kaşların simetrisi, yüz özellikleri ve kişinin tercihleri göz önünde bulundurularak danışan için en uygun kaş tasarımı belirlenir. Bu belirlemede matematiksel hesaplamalar kullanılır. Bu oranlama işlemi tasarlandıktan sonra kaşlar ölçülür ve Altın Oran’a uygun olarak alınır. Bu şekilde alınan kaşlar, doğal ve estetik bir görünüm sağlar. Ayrıca, altın oran kaş alımı, kaşların doğal dökülmesi durumunda bile tekrar aynı orana uygun olarak çizilmesini sağlayarak, kalıcı bir çözüm sunar.

Altın Oran kaş tasarım fiyatları, uzmanlık ve deneyime göre değişkenlik göstermektedir. Kaliteli hizmet için bu alanda deneyimli uzman kişilerden hizmet aldığınıza emin olun. Kaş tasarım işlemlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak ve 2023 kaş tasarım fiyatları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Altın oran kaş alımı işlemi esnasında kişiye uygun kaş şeklinin belirlenmesi adına yüzün altın oran ölçüleri alınmaktadır. Bu nedenle ölçülü kaş alımı işleminde genellikle “sizin altın oranınız” ifadesi kullanılmaktadır.

Yüze göre alınan altın oran ölçüleri; kaşların başlangıç, bitiş ve yükselme noktalarını göstermektedir. Alınan ölçümler hem kaşların estetik görünmesini hem de birbirine eşit olacak şekilde yüz yapısına uygun olarak alınmasını sağlamaktadır.

 

İşlem ortalama 30 ila 60 dakika arasında tamamlanmaktadır. İstenilen ideal sonucun elde edilmesi adına birkaç ay boyunca düzenli olarak altın oran kaş alımı yapılması gerekmektedir.

Altın oran kaş tasarım işlemi; yüzün ölçülerine uygun şekilde kaş alma sürecini kapsadığından dolayı kalıcı bir işlem değildir. Kaşlar işlemden sonra normal süresinde uzamaya ve yeniden çıkmaya başlayacaktır.

Altın oran kaş alımı yapan yerler araştırmasında uzman personelleri ve hijyenik koşullarda memnuniyet odaklı hizmet politikasıyla Dila Sayan VIP güzellik merkezleri çıkacaktır. Dila Sayan şubelerinde kişinin yüz ölçülerine ve göz şekline uygun yapıda kaş tasarım hizmeti sunulmaktadır

Altın oran kaş tasarımı işleminin normal kaş alımına kıyasen ne tür farklılıklara sahip olduğu ve neden tercih edilmesi gerektiği kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Altın oran kaş alımının faydaları şunlardır;

  • Yüzün simetrik bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Gözleri belirginleştirerek bakışları ön plana çıkarır.
  • Yüzün daha güzel görünmesini sağlar.
  • Dağınık kaşlara sahip olan kişilerdeki dağınıklık görünümünün azalmasını sağlayarak yüze net bir ifade kazandırır.

Altın oran kaş ölçümü işleminde sık kullanılan ifadelerden biri olan “sizin altın oranınız” cümlesi; işlemin tamamen kişiye özgü bir prosedürle yapıldığını göstermektedir.

Ankara altın oran kaş alımı fiyatları sıkça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dila Sayan Etlik ve Dila Sayan Batıkent şubelerinde alanında uzman estetisyenler tarafından hizmet verilmekte ve kişiye uygun altın oran tasarımı belirlenerek yüz hatlarının ön plana çıkması sağlanmaktadır.

İşlem öncesinde kaşların kişinin yüz yapısına uygun forma getirilmesi için altın oran cetveli yardımıyla ön çizim yapılmakta ve sonrasında alınan altın oran kaş ölçümü doğrultusunda kaşa form verilmektedir.

Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi unvanını taşıyan Dila Sayan güzellik merkezlerinin alanında uzman estetisyen kadrosundan altın oran kaş alım hizmeti almak için 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.