What would you like to find?

Blog

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en fazla bilinenlerden biri kalıcı eyeliner işlemidir. Kadınların günlük makyajlarını yaparken en fazla zaman harcadıkları uygulamalardan biri eyeliner çizimidir. Kadınlar çoğu zaman eyelinerın her iki göz için eşit uzunluk ve kalınlıkta olması için silip tekrar sürmekte ve bu durum; ayna karşısında saatlerce vakit geçirmek zorunda kalmalarına neden olmaktadır

İşlem tamamen kişinin talep ve tercihleri doğrultusunda kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bundan dolayı kuyruklu, kuyruksuz, kalın veya ince fark etmeksizin kişinin istediği ve göz şekline uygun olan model, kalıcı makyaj uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Kalıcı göz makyajı olarak da adlandırılan kalıcı eyeliner uygulaması hakkında merak edilen tüm soruları uzmanlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda sizler için yanıtladık. Keyifli okumalar dileriz.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

İşlem; diğer tüm kalıcı makyaj uygulamalarında olduğu gibi cilt altına kalıcı makyaj boyası iletilerek yapılmaktadır. Uygulama öncesinde kişi, istediği şekil ve çizimi belirlemekte ve kalıcı makyaj uzmanına göstermektedir.

Bu noktada çizimin uzun süre boyunca kullanılacağı unutulmamalı ve hem gündelik hem de şık alanlara uyum sağlayacak bir model yaptırılmalıdır.

İşlem öncesinde bölgeye anestezik krem sürülmektedir. Bu sayede işlem esnasında ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Ankara Göz Makyajı
Ankara Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner Ömrü Ne Kadar?

Kalıcı eyeliner ömrü; 5 ila 7 sene arasında değişiklik göstermektedir. İşlemin alanında deneyim ve tecrübe sahibi bir uzman tarafından yapılması ve kaliteli kalıcı makyaj boyalarının kullanılması; kalıcılık süresinin artmasını sağlamaktadır.

Dila Sayan VIP güzellik merkezlerinde; alanında öncü kalıcı makyaj uzmanları tarafından son kalite %100 bitkisel Phibrows boyalarıyla işlem uygulanmaktadır.

Batıkent ve Etlik kalıcı eyeliner hizmeti sunan Dila Sayan merkezlerinden hizmet almak için ücretsiz ön görüşmelerimize gelebilir veya 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

Ankara Kalıcı Göz Makyajı
Ankara Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı Eyeliner Haram mı?

Din adamları işlemin derinin üst tabakasına uygulandığı ve zamanla yok olduğu için haram olmadığını belirtmektedir.

Kalıcı Eyeliner Abdeste Engel Olur mu?

İşlem esnasında kullanılan bitkisel bazlı kalıcı makyaj boyaları; kıl köklerinin kapanmasına engel olmadığından dolayı uygulama, abdeste engel olmamaktadır.

İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kalıcı göz makyajı sonrasında uzmanınızın belirttiği bakım önerilerine dikkat etmeniz; işlemin isteğiniz şekilde olmasını ve uzun yıllar boyunca kalmasını sağlayacaktır.

Kalıcı eyelinerdan sonra dikkat edilmesi gerekenler;

  • İşlem yapılan alana bakım kremi uygulanmalıdır.
  • Uygulamadan sonraki ilk birkaç saat göz çevresine su değdirilmemelidir.
  • Bir süre hamam ve sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.
  • Güneş ışınlarına maruz kalmamak adına gözlük kullanılmalıdır.
  • Uygulama yapılan alana işlem sonrasındaki 10 gün boyunca makyaj malzemesi sürülmemelidir.
Kalıcı Eyeliner Fiyatları
Eyeliner Fiyatları

İşlemin Daha Uzun Süre Kalıcı Olması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı eyelinerın kalıcılığının artması için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • İlk 24 saat bölgenin su ile temasına izin verilmemelidir.
  • Uygulama sonrası kalıcı makyaj uzmanının önerdiği bakım önerileri bölgeye özenle uygulanmalıdır.
  • Boyanın kalıcılık süresinin azalmaması için gözlere ağır kimyasal içeren kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır.
Kalıcı Eyeliner Uygulaması
Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Uygulama Esnasında Hangi Boya Kullanılır?

İşlem esnasında orijinal Phibrows marka kalıcı makyaj boyası kullanılmaktadır.

İşlem esnasında son kalite, %100 bitkisel boyalar kullanılması nedeniyle ilerleyen dönemlerde solma veya yeşerme gibi sorunlarla karşı karşıya kalma ihtimali bulunmamaktadır.

Evde Yapılabilir mi?

Hayır, evde kalıcı eyeliner yapmak oldukça tehlikelidir. İşlemin strelize edilmiş koşullarda kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.

Kalıcı Eyeliner Dövme mi?

Hayır, kalıcı makyaj işlemlerinin hiçbiri dövme değildir. Bunun en önemli nedenleri ise; işlem esnasında bitkisel bazlı boyalar kullanılması, dövme kadar cildin derinlerine inilmemesi ve kalıcılık süresinin sınırlı olmasıdır.

Kalıcı Eyeliner Su Geçirir mi?

İşlem esnasında bitkisel bazlı orijinal kalıcı makyaj boyaları kullanılması; gözeneklerin kapanmasına engel olmaktadır. Bu da kalıcı eyelinerın su geçirebilmesini, abdest ve namaz dahil olmak üzere dini hiçbir duruma engel olmamasını sağlamaktadır.

İşlem Kaç Dakika Sürer?

Kalıcı göz makyajı işlemi ortalama 1 saat sürmektedir. Ağrısız bir uygulama olması nedeniyle, kalıcı makyaj uzmanının belirttiği noktalar dikkate alınarak, işlemden hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkündür.

Kalıcı Göz Makyajı
Kalıcı Göz Makyajı

İşlem Esnasında Acı Olur mu?

İşlem öncesinde bölgeye anestezik kremler uygulandığından dolayı; uygulama esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Kalıcı Eyeliner Fiyatları

Kalıcı eyeliner fiyatları; işlem yaptırmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Fiyatlar kullanılan boyanın kalitesine ve işlemi yapan uzmanın deneyim seviyesine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak ve yüzünüze en uygun tasarıma uzman eşliğinde karar vermek için 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden randevu oluşturabilir veya size en yakın şubemize ücretsiz ön görüşme için gelebilirsiniz.

Merkezimizde uygulanan diğer kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan “Kalıcı Dudak Renklendirme” işlemi hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir