What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Buz Epilasyon

Buz Epilasyonla; İstenmeyen Tüylere Elveda

Acısız ve etkili buz epilasyon uygulamasıyla istenmeyen tüylerden kurtulun.

Buz epilasyon; vücudun çeşitli bölgelerindeki istenmeyen tüyleri gidermek için lazer teknolojisinin kullanıldığı bir uygulamadır. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak, buz epilasyon uygulamasında aynı anda iki farklı dalga boyundaki lazer ışınları kullanılmaktadır. Bu işlem kıl köklerindeki pigmentleri daha iyi hedefler ve daha etkili bir şekilde kıl köklerini tahrip eder.

Buz epilasyon;

•Cilt yüzeyini soğuk tutarak, acı hissini azaltır.

•Ciltte yanık oluşma riskini tamamen ortadan kaldırır.

•İşlem sırasında ciltte oluşabilecek yan etkileri minimize eder.

Her yıl binlerce kişinin tercih ettiği en yaygın uygulamalardan biri olan buz epilasyon; hızlı, konforlu ve acısız bir işlem olarak istenmeyen tüyleri önlemede en etkili yöntemdir.

 

Dila Sayan Güzellik Merkezi buz epilasyon işlemiyle istediğiniz pürüzsüz görüntüye ulaşmanız için Batıkent ve Etlik şubelerinde hizmet vermektedir.

Merkezimizde bulunan buz epilasyon cihazlarımız, Alman teknolojisine sahiptir ve FDA onaylıdır. Cihazlarımız; gelişmiş soğutma teknolojisi ile acısız ve etkili bir epilasyon deneyimi sunmakta, yüksek etkisiyle pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamaktadır.

Buz Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Merkezimizde buz epilasyon uygulamasını; hazırlık, uygulama ve işlem sonrası bakım olmak üzere üç adımda gerçekleştiriyoruz. Dila Sayan Güzellik Merkezi uzmanları buz epilasyon işlemine başlamadan önce ücretsiz bir ön görüşme sağlamaktadır. Danışmanlığımızın amacı, buz epilasyonun kişiye uygunluğundan emin olmak ve doğru işlem planını çıkartmaktır. Bu görüşme esnasında uzmanlarımız işlemin danışanlarımız için güvenilir olduğundan emin olmak için öncelikle deneme atışı gerçekleştirir.

  Buz epilasyon uygulaması için işlem öncesinde cilt temizlenir ve uygulama yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. Cihaz hazırlandıktan sonra cilt alanı üzerinde etkinleştirilir. Buz epilasyon özel contact cooling soğutma teknolojisine sahiptir. Bu sayede işlem esnasında cildi danışanın rahat edeceği dereceye kadar soğutur. Soğutma cilde nüfus ederek ortaya çıkabilecek yanma ve acı hissini engellemektedir. Böylece ciltte oluşabilecek tahriş ve kızarıklıklar önlenir. Kıl kökleri, kademeli bir şekilde lazer dalgaları aracılığıyla tahrip edilir. İşlem sırasında danışan ve uzman tarafından koruyucu gözlük takılmaktadır. Uzmanlarımız işlem sonrasında yapılması gerekenler konusunda danışanlarımızı bilgilendirir ve işlemi bitirir.

  Dila Sayan Buz Epilasyon uygulaması için merkezimizden ücretsiz olarak danışmanlık alabilir, buz epilasyon deneme atışı yaptırarak işlemin sizin için uygunluğundan emin olabilirsiniz.

Neden Buz Epilasyonu tercih etmeliyim?

Buz epilasyon, birçok avantajı nedeniyle geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden daha tercih edilebilir hale gelmiştir. Buz epilasyon;

 

  • Acısız epilasyon deneyimi sunar.
  • Hızlı sonuç elde etmenizi sağlar.
  • Buz epilasyon teknolojisiyle 4 mevsim lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz.
  • Daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar.
  • Uzun vadeli sonuçlar sağlar ve kılların tekrar çıkması olasılığını azaltır.
  • Yan etki riskini azaltır.
  • Her cilt tipine uygundur.
  • Daha az seans gerektirir.
  • Daha az bakım gerektirir.

Kimler Buz Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

Buz epilasyon, çoğu insan için güvenli ve etkili bir seçenektir. Ancak özel sağlık sorunları olan veya belirli ilaçlar kullanan kişiler için uygun olmayabilir. Bu nedenle bir uzmanın danışmanlığında kişinin buz epilasyon uygulaması için uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekmektedir. Hamilelik, kanser tedavisi, cilt hastalıkları bulunan kişiler için buz epilasyon işlemi önerilmemektedir.

Buz Epilasyon İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Cildinizi Güneşten koruyun: İşlem sonrası cildiniz hassas olabilir, bu nedenle güneşten koruyucu kullanmanız faydalı olabilir.
 • Kaşınmaktan kaçının: Cilt hassas olabileceği için, işlem sonrasında kaşınmaktan kaçınmak önemlidir. Cildinizi nemlendirmek, tahrişi ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olabilir.
 • Makyaj malzemeleri kullanmaktan kaçının: İşlem sonrasında makyaj kullanmaktan kaçının. Cildiniz hassas olabileceği için, makyaj ürünleri tahrişe neden olabilir. En az bir gün boyunca cildinizi dinlendirmeniz önerilir.
 • Buhar banyosundan kaçının: Buhar banyosu, cildinizi tahriş edebilir ve işlem sonrasında daha fazla hassasiyet oluşturabilir. Buhar banyosundan kaçınmanız ve sıcak duşlardan uzak durmanız önerilir.
 • Spor yapmaktan kaçının: İşlem sonrası cildiniz hassas olabilir, bu nedenle terleme veya sürtünme nedeniyle tahriş olabilir. En az bir gün boyunca spor yapmaktan kaçınmanız önerilir. Bu önlemler cildinizin iyileşmesine yardımcı olacak ve buz lazer epilasyon sonrası tahriş veya yan etki riskini azaltacaktır.

Buz Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Buz lazer epilasyonun ortalama seans süresi 15 – 90 dakika aralığında sürmektedir.

Buz Epilasyon İstenmeyen Tüyleri Tamamen Yok Eder Mi?

Kişinin tüy yapısına göre bu sorunun cevabı değişkenlik gösterir. Ancak buz epilasyon, farklı tüy tiplerinde yüksek oranda kalıcı azalma sağlar. Buz epilasyon işlemi sonrasında tekrar çıkan kıllar ise genellikle daha ince ve daha açık renklidir. Buz epilasyon işlemi seansları tekrarlandıkça kıl köklerine verilen tahrip artar ve uzun süreli kıl/tüy oluşumu engellenir

Buz Epilasyon Fiyatları Nedir?

Buz lazer epilasyon fiyatları seçilen bölgeye göre farklılık göstermektedir. Dila Sayan Güzellik Merkezinde size uygun seanslar için farklı ekonomik paketler sunmaktayız. Buz epilasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.