What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Cilt Yenileme

Güzelliğimizin Aynası Cildinizi Yenileyin

Cilt Yenileme, bir tür mikro iğneleme kullanılan özel bir yöntemidir.  Cilt yenileme işleminde, ciltte mikro-delikler açılarak, cildin kendini onarmasını ve yenilemesi sağlanır. Cilt yenileme işlemi, yüz, boyun, göğüs ve eller gibi bölgelere uygulanmaktadır. Bu yöntem ile ciltteki ince çizgi, kırışıklık, akne izi, leke gibi sorunların giderilmesini gerçekleştirilir.

Cilt sağlıklı güzelliğin yansımasıdır. Sağlıklı, genç ve güzel bir görünüm için cildin önemi vazgeçilmezdir. Cildimiz, çevresel faktörler, yaşlanma, stres, beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler gibi birçok nedenle yıpranabilir. Cilt yenileme işlemi, cildin gençleştirilmesi, daha pürüzsüz, sıkı ve genç bir görünüm kazanması için uygulanan bir yöntemdir.

Cilt Yenileme Nasıl Uygulanır?

Cilt yenileme işleminde, çok ince iğnelerle kaplı bir cihazla ciltte mikro delikler açılır. Açılan bu delikler, cildin kendini onarması ve yenilenmesi için uyarıcı görevi görür. Cilt yenileme işleminde, kolajen üretimini arttırılarak daha sıkı ve genç bir cilt elde edilir.

Dila Sayan Güzellik merkezi uzmanları, uygulaması öncesinde, cildi temizler. Ciltteki sorunlu alanlara küçük delikler açılır. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında ciltte yenilenme süreci başlar. İşlemden sonra 24 saat cildin su ile temas etmemesi gerekmektedir.

Cilt yenileme uygulaması ne işe yarar?

Cilt Yenileme işlemi,

  • Ciltteki lekelerin azalmasına ve kaybolmasına yardımcı olur.
  • Derinlemesine bir cilt temizliği sağlar
  • Cildimizdeki oluşan hafif kırışıklıkları açar
  • Kolajen üretimini arttırır
  • Cilt sarkmalarını azaltır
  • Cildin gergin ve diri bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Akne izlerini yok eder
  • Sağlıklı, parlak, canlı ve genç bir cilt görünümü sağlar.

Cilt Yenileme Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Cilt yenileme uygulamasında hafif bir yanma ve acı hissedilmektedir. Ancak, işlem öncesinde acı önleyici kremlerin uygulanması bu rahatsızlık hissini engellemektedir.

Cilt Yenileme Uygulaması Sonrasında Ciltte Ne Tür Bir Reaksiyon Oluşabilir?

Cilt yenileme işleminden sonra, ciltte hafif bir kızarıklık, hassasiyet ve soyulma oluşabilir. Ancak, bu reaksiyonlar genellikle kısa sürede geçer ve ciltte yenilenme süreci başlar.

Cilt Yenileme uygulaması ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

Cilt yenileme uygulamasının sıklığı, kişinin cilt sorununa ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Genellikle, işlem 4-6 hafta arayla tekrarlanır. Kişiye özel olarak seans sayıları belirlenir.

Cilt Yenileme İşlemi Kimler İçin Uygun Değildir?

Cilt yenileme uygulaması, gebelik, kanser, aktif enfeksiyon, cilt enfeksiyonları olan kişilere önerilmez. Cildinizde yaralar varsa, uygulama yapılmadan önce bu sorunların tedavi edilmesi gerekmektedir.

Cilt yenileme işlemi ne kadar süre kalıcıdır?

Cilt yenileme işlemi yapıldıktan sonra 6 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlar.  8- 10 ay kadar kalıcı etkisi devam eder.

Cilt Yenileme İşlemi Fiyatları nedir?

Cilt yenileme fiyatları uygulanacak seans sayısına göre değişmektedir. Dila Sayan güzellik merkezi cilt yenileme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.