What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

Ankara Bölgesel Zayıflama Uygulamaları ve Fiyatları

Ankara bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Fazla kilolarından şikâyetçi olan ve sağlıklı beslenip spor yapmasına rağmen bölgesel yağlanma probleminden kurtulamayan bireyler, bölgesel zayıflama uygulamalarını araştırmaya başlamaktadır.

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti hakkında merak edilen tüm soruları uzmanlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda sizler için yanıtladık. Keyifli okumalar dileriz!

Bölgesel Yağlanma Neden Olur ve Nasıl Giderilir?

Erişkin bir insanın vücudundaki yağ hücresi sayısı ergenlikten sonra değişmemekte ve sabit kalmaktadır. Ancak zamanla kazanılan sağlıksız beslenme ve yaşam alışkanlıkları nedeniyle yağ hücrelerinin hacmi artabilmektedir. Bu durum kilo artışına neden olarak kadın erkek fark etmeksizin her yaş grubundaki bireyi oldukça rahatsız etmektedir.

Bölgesel yağlanma nedenleri arasında ilk sırada sağlıksız beslenme yer almaktadır. Kişinin karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslenmesi ve sıkça sağlıksız atıştırmalıklar tüketmesi; karın, kalça, basen ve simit olarak adlandırılan üst gövdenin yan kısımlarında bölgesel yağlanma problemine neden olmaktadır.

Bölgesel yağlanma nedenleri arasında gösterilen bir diğer faktör ise yanlış pişirme teknikleridir. Besinlerin kızartma veya kavurma yöntemiyle pişirilmesi; kalori değerlerinin artmasına neden olacağından pişirme esnasında haşlama veya ızgara yöntemlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bölgesel yağlanmaya neden olan diğer faktörler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Genetik yatkınlık,
 • Hormonal dengesizlik,
 • Psikolojik faktörler,
 • Çeşitli sağlık problemlerine veya ilerleyen yaşa bağlı olarak metabolizma hızının yavaşlaması,
 • Hareketsiz yaşam tarzı.

Bölgesel yağlanma probleminin çözülmesi için öncelikle kişinin sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanması gerekmektedir. İlaveten bölgesel yağlanma problemine neden olan hormonal veya genetik bir etmen varsa kişinin muhakkak bir doktora danışması tavsiye edilmektedir.

Ancak bazı durumlarda kişi herhangi bir hormonal bozukluğa sahip olmamasına rağmen diyet ve egzersizle lokalleşmiş yağlardan kurtulamamaktadır.

Bu tarz durumlarda bölgesel zayıflama uygulamaları kişinin yardımına koşmakta ve lokalleşmiş yağların çeşitli yöntemler aracılığıyla parçalanıp ter ve idrar yoluyla vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.

Bölgesel Yağlanma Nedenleri
Bölgesel Yağlanma Nedenleri

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti almak isteyen pek çok kişi, bölgesel zayıflama yöntemlerinin nasıl bir sistemle çalıştığını ve ne kadar sürede etki gösterdiğini merak etmektedir.

Dila Sayan Ankara bölgesel zayıflama işlemi; birbirinden güçlü 3 farklı sistemin birleşimiyle diyet ve sporla dahi gitmeyen lokalleşmiş yağların, 2. Seanstan itibaren vücut dışına atılmasını sağlamaktadır.

Ankara bölgesel zayıflama işlemi hakkında arama yapan kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan biri de bölgesel zayıflama cihazlarının çalışma sistemidir. Bölgesel zayıflama cihazları uygulanan bölgedeki yağların parçalanmasına ve selülit görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır.

İşlemlerin kısa sürede etki göstermesi ve parçalanan yağların vücut dışına atılması için kişinin işlem sonrasında su tüketimine dikkat etmesi ve beslenmesine özen göstermesi gerekmektedir.

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti sunan Dila Sayan güzellik merkezlerinde sürecin en etkili ve sağlıklı şekilde yönetilebilmesi adına diyetisyen eşliğinde beslenme danışmanlığı hizmeti de sunulmaktadır. 

Diyetisyen eşliğinde alınan beslenme danışmanlığı hizmeti; bölgesel incelme işlemi esnasındaki yağ yakımını destekleyerek hızlandırmakta ve kişinin kalıcı şekilde kilo vermesine yardımcı olurken sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmasını da sağlamaktadır.

Bölgesel Zayıflama ile Kaç Kilo Verilir?

Bölgesel zayıflama işlemleri sonrasında kaç cm incelme olacağı ve ne kadar kilo verileceği Ankara bölgesel zayıflama hizmeti almak isteyen kişilerin kafasında bulunan soru işaretlerinden biridir.

İşlem sonrasında kaç kilo verileceği kişinin yaşına, kilosuna ve bölgedeki yağ oranına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak genel itibariyle 2. seanstan sonra değişim gözlemlenmeye başlanırken; kişinin 10 seanslık işlem sonunda ortalama 5 ila 15 cm arasında incelmesi beklenmektedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Dila Sayan Güzellik Merkezinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Ankara bölgesel zayıflama merkezi arayışında olan kişilerin en sık tercih ettikleri merkezler arasında Dila Sayan Etlik ve Dila Sayan Batıkent şubeleri yer almaktadır.

Ankara bölgesel zayıflama hizmetinde parmakla gösterilen merkezler arasında yer alan Dila Sayan şubeleri; deneyimli ekibi ve son teknoloji bölgesel zayıflama cihazları ile danışanlarına emsalsiz bir hizmet sunmaktadır.

Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi unvanını taşıyan Dila Sayan; unvanının hakkını verecek şekilde çalışmalarını sürdürmekte ve danışan memnuniyetini tüm maddi ve manevi faydaların önünde tutmaktadır.

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti veren Dila Sayan şubelerinde 3 farklı sistem kullanılmaktadır. Bunlar;

 • G5 selülit masajı
 • Magic crush
 • Lenf drenaj

olarak sıralanmaktadır.

G5 Selülit Masajının Faydaları

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti almak isteyen kişilerin en sık karşılaşacakları işlemlerden biri G5 selülit masajıdır. Küçük titreşimlerden gelen büyük mucize olarak adlandırılan G5 selülit masajı; işlemin adını aldığı G5 cihazı aracılığıyla yapılmaktadır.

Lokalleşmiş yağların parçalanmasını ve selülitlerin azalmasını sağlayan G5 masajı; bel, kalça, üst bacak ve kol bölgesine uygulanmaktadır. 

G5 selülit masajının faydaları şunlardır;

 • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
 • Lokalleşmiş yağların parçalanmasına yardımcı olur.
 • Bölgesel dolaşımı düzenleyerek toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asit ve ödemlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Ritmik hareketlerle bölgeye masaj uygulandığı için kan dolaşımı hızlanır ve ciltteki portakal kabuğu görünümü azalarak cilt bariyeri sıkılaşır.
G5 Selülit Masajı
G5 Selülit Masajı

Magic Crush Nedir ve Nasıl Çalışır?

4 farklı başlığı bulunan Magic Crush cihazı; G5 masajı ile incelmiş olan yağları parçalayarak bölgesel zayıflama sağlar. 

Magic crush işleminde kullanılan başlıklar şunlardır:

 • Radyo frekans
 • Pasif jimnastik
 • Vakumlama
 • Kavitasyon 

Ses dalgaları aracılığıyla yağ yakımı sağlayan magic crush işlemi; bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmayı sağlarken aynı zamanda cilt sarkmalarının toparlanmasına ve selülit görünümünün azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Magic Crush
Magic Crush

Lenf Drenaj Nedir ve Nasıl Çalışır?

Ödem terapisi olarak da adlandırılan lenf drenaj işlemi; tuluma benzeyen bir cihaz yardımıyla yapılmakta ve işlem 30 dakika sürmektedir.

İşlem esnasında giyilen tulum tüm vücutta sıkma ve gevşeme hareketleri yaparak ödem ve toksinlerin vücut dışına atılmasına yardımcı olmaktadır.

Lenf drenajın amacı; lenf sıvısının akışını hızlandırmak ve vücuttaki ödemin azalmasını sağlamaktır. Diğer faydaları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Kabızlık ve hazımsızlık probleminin çözülmesine yardımcı olur.
 • Metabolizma hızını arttırır.
 • Vücutta biriken toksinlerin vücut dışına atılmasını sağlar.
 • Kolajen aktivasyonu sağlayarak uygulandığı bölgede cildin gençleşmesine ve toparlanmasına yardımcı olur.

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti arayışında olan kişilerin bilmesi gereken en önemli noktalardan biri; tek bir işlem yaptırmanın fayda oranının oldukça düşük olacağıdır. Bu nedenle farklı sistemlere ait farklı çalışma prensiplerinin birleştirildiği paket hizmetinden faydalanılmalıdır.

Farklı teknolojilerin bir arada kullanılmasını sağlayan Ankara bölgesel zayıflama paketleri; lokalleşmiş yağların parçalanmasını, vücuttan uzaklaştırılmasını, vücut sarkmalarının toparlanmasını ve selülit görünümünün azalmasını sağlar.

Lenf Drenaj
Lenf Drenaj

İşlem Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti alacak kişilerin işlem öncesinde dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi ve diyetisyen eşliğinde beslenme danışmanlığı hizmeti alması; işlemlerin, daha kısa sürede etkili ve kalıcı sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Bölgesel zayıflama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta su tüketimidir. İşlem esnasında parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılması için işlemden önce ve sonra bol miktarda su tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bölgesel incelme işlemi esnasında parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılması için bol miktarda su tüketilmesi gerekmektedir. İşlem esnasında yakılan yağlar ter ve idrar yoluyla vücut dışına atıldığından günlük 2.5- 3 Litre su tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Vücut yağ yakma sürecinde olduğu için işlem sonrasında yüksek kalorili besinler tüketilmemesi ve karbonhidrat ağırlıklı beslenilmemesi gerekmektedir.

Doğum Sonrası Bölgesel İncelme Yapılır mı?

Hamilelik döneminde alınan kilolar; rahatsız edici bir görünüme neden olmakta ve pek çok kadın, hamilelik sonrası bölgesel incelme yaptırıp yaptıramayacağını merak etmektedir.

Doğum sonrası bölgesel incelme yaptırılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Vücudun doğum sonrasında kendini toparlaması gerektiğinden bölgesel incelme uygulaması vücut için yorucu olacaktır.

Sezaryen ve normal doğumdan ortalama 1 yıl sonra bölgesel zayıflama işlemleri yaptırılabilmektedir.

Bölgesel Ödem Nasıl Atılır?

Kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine neden olan ödemin vücuttan uzaklaştırılması için dikkat edilmesi gerekenler;

 • Tuz tüketimi azaltılmalıdır.
 • Potasyum ve magnezyum içeriği yüksek olan gıdalar daha fazla tüketilmelidir.
 • Kişi hareketsiz bir yaşam sürdürüyorsa günlük hayatına egzersiz ve sporu dahil etmelidir.
 • Ödem olan bölgeye masaj uygulanmalıdır.

Yukarıdaki son maddede de belirtilmiş oluğu gibi ödemli bölgelerdeki kan akışının hızlanması adına masaj yapılması tavsiye edilmektedir. G5 masajı, lenf drenaj ve magic crush sistemlerinin tamamı, bölgedeki kan akışını hızlandırarak ödemin dağılmasını ve vücut dışına atılmasını kolaylaştırmaktadır.

Bacak Yağlanması Nasıl Geçer?

Bacak yağlanması; kadınların en fazla şikâyetçi oldukları konular arasında yer almaktadır. Diyet ve egzersiz yardımıyla belli bir oranda incelme sağlansa da bazı durumlarda bacak yağlanmasının geçmesi için ek yöntemlere başvurulması gerekmektedir.

Ankara bölgesel zayıflama hizmeti sunan Dila Sayan merkezleri bacak yağlanması problemi için 3 farklı son teknoloji sistem eşliğinde bölgesel incelme hizmeti sunmaktadır. 

Bölgesel incelme uygulamalarının tamamı bacakta oluşan bölgesel yağlanma probleminin giderilmesine yardımcı olmakta ve bölgedeki lokalleşmiş yağların parçalanarak vücut dışına atılmasını sağlamaktadır.

Ankara Bölgesel Zayıflama Hakkında Yorumlar

Ankara bölgesel zayıflama hakkında Dila Sayan Etlik ve Batıkent şubelerine yapılan bölgesel zayıflama yorumları şu şekildedir;

Bölgesel İncelme Yorum
Ankara Bölgesel Zayıflama Yorumları
Ankara Bölgesel Zayıflama Yorumları

Ankara Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2023

Pek çok kişi Ankara bölgesel zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak istemektedir. Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi unvanını taşıyan Dila Sayan merkezleri; Batıkent bölgesel incelme ve Etlik bölgesel incelme alanında ön plana çıkmakta ve şehir genelinde pek çok farklı lokasyondan gelen danışanlarına hizmet sunmaktadır.

Dila Sayan merkezlerinde sunulan bölgesel incelme hizmeti hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve diyetisyen eşliğinde ücretsiz vücut analizi yaptırmak için; 0850 309 19 19 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir