What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel incelme uygulamaları; vücutta yağ dokusu ve kilonun yoğunlaştığı bölge hedeflenerek yapılan işlemleri kapsamaktadır. 

İşlem esnasında teknolojik cihazlar yardımıyla bölgedeki yağların yakılması ve idrar veya ter yoluyla vücuttan dışarı atılması hedeflenmektedir.

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel zayıflama işlemi; vücudun belirli bölgelerinde bulunan ve kişiyi hem sağlık hem de dış görünüm açısından rahatsız eden fazla yağları yakmak amacıyla uygulanmaktadır. İşlem; bölgesel yağları olan, diyet ve spor uygulamalarıyla istediği sonucu elde edemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Bölgesel zayıflama uygulamasında teknolojik cihazlardan yardım alınmakta ve kişinin rahatsızlık duyduğu lokalleşmiş yağlardan kurtulması sağlanmaktadır. Bölgesel incelme işlemi genellikle basen, göbek, kol ve bacak bölgesine uygulanmaktadır.

Bölgesel İncelme
Bölgesel İncelme

Dila Sayan Güzellik Merkezinde Hangi Bölgesel İncelme Yöntemleri Uygulanır?

Dila Sayan güzellik merkezi; yüksek hizmet kalitesi ve memnuniyet odaklı yaklaşımı ile son teknoloji bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmakta ve Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi unvanını gururla taşımaktadır.

Merkezlerimizde kullanılan bölgesel zayıflama yöntemleri şunlardır:

 • G5 Selülit Masajı
 • Magic Crush
 • Lenf Drenaj

G5 Selülit Masajı

Küçük titreşimlerden gelen mucize olarak adlandırılan G5 selülit masajı; uygulamanın kendi adını taşıyan cihaz yardımıyla yapılmaktadır. 

G5 selülit masajının faydaları şunlardır:

 • Hızlı titreşim sağlaması sayesinde uygulanan bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Selülit görünümünün azalmasını sağlar.
 • Vücuttaki ödemin hızlıca atılmasını sağlar.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlayarak cilde elastikiyet kazandırır.
 • Metabolizma hızının artmasına yardımcı olur.
 • Yağ yakımının hızlanmasını sağlar.
 • Toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını hızlandırır.

Magic Crush

Heykeltıraş zayıflama olarak da adlandırılan magic crush işlemi; ses dalgaları yardımıyla lokalleşmiş yağların yakılmasına yardımcı olur. 

Cihazın 5 farklı başlığı bulunmakta ve her biri farklı bir teknikle çalışarak lokal yağların yakılmasını sağlamaktadır. İşlem dairesel hareketler yardımıyla uygulanmaktadır.

Magic crush işleminin faydaları şunlardır:

 • Cilt sarkmalarının azalmasına yardımcı olur.
 • Cerrahi herhangi bir müdahalede bulunulmadan kişinin bölgesel yağlanma probleminden kurtulmasına olanak tanır.
 • Çatlakları daraltarak çoğu zaman kişiyi rahatsız eden çatlak görünümünün azalmasına yardımcı olur.
 • Selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Vertigo rahatsızlığı bulunan kişilerin magic crush yaptırmasının hiçbir sakıncası yoktur. Ancak işlem öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzmana durum hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. 

Rahatsızlığını belirten kişilere radyofrekans başlığıyla işlem uygulanmamakta ancak geri kalan işlemler yapılarak kişinin etkili sonuçlar alması sağlanmaktadır.

Magic Crush
Magic Crush

Lenf Drenaj

Lenf drenaj; klinik olarak etkisi kanıtlanmış ve herhangi bir olumsuz yan etkisi bulunmayan özel bir işlemdir. Ödem terapisi olarak da adlandırılan işlem; lenf sıvısının dolaşımını hızlandırarak kanda serbest dolaşım halinde olan yağ asitlerinin kolayca yakılabilecek hale gelmesini sağlamaktadır.

Lenf drenajın faydaları şunlardır:

 • Lenf sistemini hızlandırır.
 • Kan dolaşımını destekler.
 • Şişkinliğin giderilmesini sağlar.
 • Bağışıklığı destekler.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Vücut ve zihni rahatlatır.
 • Enerji verir.
 • Cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
Lenf Drenaj
Lenf Drenaj

Bölgesel İncelme İşlemi Öncesinde Ne Yapılmalıdır?

Bölgesel incelme uygulamaları oldukça etkili olmalarına rağmen; uygulamadan yüksek verim alabilmek için işlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Lokalleşmiş yağların vücuttan uzaklaştırılması için işlem öncesinde 1.5 L su tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca işlem öncesi ve sonrasında yüksek kalorili gıdalardan uzak durulması; kişinin, bölgesel yağlanma probleminden daha kısa sürede kurtulmasını sağlayacaktır.

Bölgesel İncelme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bölgesel zayıflama işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta su tüketimidir. İşlem sonrasında kişinin günlük 2.5-3 L arasında su tüketmesi tavsiye edilmektedir. 

Yeterli miktarda su içilmemesi uygulama esnasında parçalanan yağların vücuttan atılmasını zorlaştırarak işlem verimini düşürecektir.

İşlem Kimlere Uygulanamaz?

Bölgesel zayıflama işlemi; hamilelere, kalp pili olan kişilere ve ciddi kalp rahatsızlığı olan bireylere uygulanmamaktadır. Ayrıca işlemin yapılacağı bölgede herhangi bir metal protez bulunmaması gerekmektedir.

Bölgesel İncelme Kol Yağlarını Eritir mi? Kolları Sıkılaştırır mı?

Bölgesel zayıflama; vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi kol bölgesinde de etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. G5 selülit masajı, magic crush ve lenf drenaj işleminin birleşimiyle 2. Seanstan itibaren kollarda sıkılaşma ve incelme gözlemlenmektedir.

Bölgesel Zayıflama ile Basen Bölgesinde Zayıflama Olur mu?

Bölgesel incelme işlemi; basen bölgesine uygulandığında bölgenin, incelmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Basen bölgesinde oluşan çatlak ve selülit görünümünün azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri
Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama ile Göbek Yağlarını Eritmek Mümkün müdür?

Bölgesel zayıflama işlemi ile göbek yağlarını eritmek mümkündür. İşlem, bölgedeki yağ yakımını hızlandırmakta ve bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak sarkma probleminin giderilmesine yardımcı olmaktadır. 

Bölgesel İncelme Ödem Atmaya Yardımcı Olur mu?

Bölgesel incelme uygulamaları; ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Ödem terapisi olarak da adlandırılan lenf drenaj işlemi; ödemin vücuttan uzaklaştırılmasında büyük rol oynarken G5 selülit masajı ve magic crush uygulamaları da vücuttaki toksin ve ödemin vücut dışına atılmasını sağlamaktadır.

İşlem Kaç Seanstan Sonra Belli Olur?

Bölgesel zayıflama işlemi 2. Seanstan itibaren gözle görülür değişim sağlamakta ve etkisini göstermeye başlamaktadır. Haftada 1 kez olmak üzere toplam 10 seans süren işlem sonucunda kişinin, 5 ila 15 cm arasında incelmesi beklenmektedir.

Ankara Bölgesel Zayıflama Fiyatları
Ankara Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel İncelme Fiyatları 2023

Bölgesel incelme fiyatları oldukça merak edilmektedir. Dila Sayan güzellik merkezlerinde G5 selülit masajı, magic crush ve lenf drenaj işlemleri bir arada uygulanmakta ve paket olarak sunulmaktadır. 

Birbirinden donanımlı estetisyenlerden son teknoloji sistemler eşliğinde hizmet almak için 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.