What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

Cilt Yenileme ve Doku Onarımı

Günümüz dünyasında hayatın hızlı temposu; pek çok kişinin, düzenli ve sağlıklı beslenmeye yeteri kadar önem verememesine ve uyku düzenine dikkat edememesine neden olmaktadır.

Stres, hava kirliliği, yanlış beslenme alışkanlıkları, uykusuzluk, sigara ve alkol; zaman içerisinde cilt sağlığının bozulmasına neden olmaktadır.

Son yıllarda bilim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler; cilt sağlığını olumsuz etkileyen durumları kontrol altına alabilmeyi önemli ölçüde başarmıştır. Cildi yenilemek ve cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasını sağlamak için yaygın olarak kullanılan yöntemler arasında cilt yenileme ve doku onarımı işlemi yer almaktadır.

Cilt yenileme ve doku onarım işlemi hakkında merak edilen tüm soruları sizler için uzmanlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda cevapladık. Keyifli okumalar dileriz.

Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Ne İşe Yarar?

İşlem esnasında cilt; elastin ve kolajen üretimine teşvik edilerek kaybettiği nemi geri kazanmakta ve daha genç, canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmaktadır.

İşlem Hangi Durumlarda Uygulanır?

Cilt yenileme ve doku onarımı işleminin uygulandığı cilt problemleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Sivilce izleri,
 • Güneş lekeleri,
 • Geniş gözenek problemi,
 • Cilt kuruluğu,
 • İnce çizgi ve kırışıklıklar,
 • Ciltte elastikiyet kaybı,
 • Dekolte bölgesindeki sarkmalar.

İşlemin Faydaları Nelerdir?

Cilt yenileme ve doku onarımı işleminin faydaları şunlardır;

 • Cildi kolajen üretimine teşvik eder,
 • Lifting etkisi yaratarak cildi sıkılaştırır ve gençleştirir,
 • Hiperpigmentasyon probleminin azalmasına yardımcı olur,
 • İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltır,
 • Renk tonu eşitsizliklerini giderir,
 • Gözeneklerin küçülmesini sağlar.
Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Faydaları
Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Faydaları

Kimler İşlemi Yaptırabilir?

Cilt yenileme ve doku onarım işlemi yetişkin bireylere uygulanabilir ancak bazı durumlarda yaptırılması önerilmez. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • İşlem uygulanacak bölgede açık yara olması,
 • İşlem uygulanacak bölgede aktif aknelerin olması,
 • Hamilelik,
 • Sedef hastalığı,
 • Egzama,
 • İşlem uygulanacak bölgede aktif cilt enfeksiyonlarının olması,
 • İşlem uygulanacak bölgede uçukların olması.

Cilt Yenileme ve Doku Onarım İşlemi Nasıl Uygulanır?

Cilt yenileme ve doku onarım; kalem benzeri bir cihaz yardımıyla yapılmakta ve cilt sağlığı açısından faydalı serumların cilt altına iletilmesini sağlamaktadır. Böylelikle ince çizgi ve kırışıklık başta olmak üzere renk tonu eşitsizlikleri, büyük gözenek sorunu ve cilt kuruluğu problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

İşlem ortalama 15 ila 20 dakika arasında tamamlanmakta ve etkileri birkaç hafta sonrasında daha net gözlemlenmektedir.

Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Cilt yenileme ve doku onarım; oldukça etkili ve işe yarar bir işlemdir. Cildi kolajen ve elastin üretimine teşvik ederek gözenek görünümün azalmasını, lekelerin yok olmasını ve hiperpigmentasyon probleminin çözülmesini sağlamaktadır.

İşlem Sonrasında İz Kalır mı?

Uygulama esnasında cilde herhangi bir zarar verilmez. Bundan dolayı işlem deneyimli bir uzman tarafından yapıldığı sürece iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cilt Yenileme ve Doku Onarımından Ne Kadar Sonra Banyo Yapılmalı?

İşlemden sonraki ilk 24 saat banyo yapılmamalıdır. İlk 24 saat sonrasında bölgenin su ile temas etmesinde ve banyo yapılmasında herhangi bir sorun yoktur.

Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Cilt Rengini Açar mı?

İşlem esnasında kullanılan serumların cilde tamamen yedirilmesi sağlandığından ilk seanstan itibaren cilt renginde açılma ve renk tonu eşitliği sağlanır.

Kaç Seans Uygulanır?

Cilt yenileme ve doku onarımı seans sayısı; kişinin cilt ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Daha derin izlerin ve kırışıklıkların olduğu durumlarda daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

Doku onarım işleminin sıklığı 15 günde veya 21 günde 1 kez olacak şekilde kişiye göre ayarlanmakta ve ortalama 4 ila 6 seans arasında cilt daha genç, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmaktadır.

Ankara Cilt Yenileme ve Doku Onarımı
Ankara Cilt Yenileme ve Doku Onarımı

İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt yenileme ve doku onarım sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Cilt bakımı oldukça önemlidir ancak ilk 24 saat içerisinde cilde herhangi bir kozmetik ürün uygulanmaması gerekmektedir.
 • Enfeksiyon riskini en aza indirmek için eller yıkanmadan işlem uygulanan bölgeye dokunulmaması önerilmektedir.
 • İşlem sonrasında en az 2 hafta boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalı ve düzenli olarak güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Cilt Yenileme ve Doku Onarımı İlk Seansta Etki Gösterir mi?

Evet, ilk seanstan itibaren cilt yüzeyinde yenilenme ve onarım başlayacaktır.

İşlem Kaç Ayda Etkisini Gösterir?

Cilt yenileme ve doku onarım işlemi, kişinin cilt tipi ve ihtiyaçlarına bağlı olarak ortalama 6 hafta sonunda tam anlamıyla etki göstermektedir. Bu süre sonunda fark gözle görülür hale gelmektedir.

Evde Yapılabilir mi?

Hayır, cilt yenileme ve doku onarım mutlaka bir uzman tarafından sterilize edilmiş koşullarda uygulanmalıdır.

İşlem Ne Zaman Etki Göstermeye Başlar?

Cilt yenileme ve doku onarım işleminin etkisini ne zaman göstermeye başlayacağı kişinin cilt tipine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterse de ilk seanstan itibaren cilt toparlanmakta ve daha canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

İşlemin tam anlamıyla etkisini gösterebilmesi için seanslardan sonra birkaç hafta beklenmesi gerekmektedir.

Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Fiyatları
Cilt Yenileme ve Doku Onarımı Fiyatları

Cilt Yenileme ve Doku Onarım İşlemi Fiyatları

Cilt yenileme ve doku onarımı fiyatları; işlem hakkında sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi unvanı taşıyan Dila Sayan Etlik ve Batıkent şubelerinde alanında öncü uzmanlar eşliğinde cilt yenileme ve doku onarım hizmeti verilmektedir.

Cildinizi güvenilir ellere emanet etmek istiyorsanız 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden randevu alabilir veya size en yakın şubemizi ziyaret ederek ücretsiz cihaz destekli cilt analizi yaptırıp; cildiniz için en doğru işleme uzman eşliğinde karar verebilirsiniz.

Salonumuzda sunulan diğer hizmetler arasında yer alan altın oran kaş alımı işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “Altın Oran Kaş Alımı Ankara” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir