What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

Dört Mevsim Uygulanabilir Buz Epilasyon

Dört mevsim boyunca uygulanabilen buz epilasyon işlemi; acısız ve ağrısız şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmaya olanak tanımaktadır. Diğer lazer cihazlarına kıyasen daha güçlü bir dalga boyuna sahip olan orijinal diode buz başlıklı epilasyon cihazımız; en ince tüyleri dahi görerek pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Dila Sayan Merkezlerinde Hangi Buz Epilasyon Cihazı Kullanılır?

Ankara buz epilasyon hizmeti sunan Dila Sayan Etlik ve Dila Sayan Batıkent şubelerinde Alman üretimi FDA onaylı orijinal buz başlıklı epilasyon cihazı kullanılmaktadır. Cihaz 4800 W güce ve 810 nm atış hızına sahiptir.

Hangi Bölgelere İşlem Yaptırılabilir?

Kaş çevresinden ayak parmak üstüne kadar her bölgeye işlem yaptırılabilmektedir. Merkezlerimizde lazer epilasyon yapılan bölgeler sırayla şu şekildedir;

 • Yüz
 • Boyun
 • Ense
 • Sırt
 • Göbek
 • Göğüs
 • Bel
 • Kol
 • Bacak
 • Kol altı
 • Genital
 • Popo
Ankara Buz Epilasyon
Ankara Buz Epilasyon

İşlem Kaç Seans Sürer?

Buz epilasyon seans sayısı ve seans sıklığı kişinin cilt ve kıl tipine bağlı olarak değişiklik gösterse de 10 seans sonrasında %85 oranında kılların bitmiş olması beklenmektedir.

10 seans sonrasında belirli aralıklarla tarama seansları yapılması gerekmektedir. Tarama seanslarının sıklığı; kişinin cilt tipine, kıl yoğunluğuna ve tüylerden ne ölçüde rahatsızlık duyduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 Ortalama 6 ila 12 ayda 1 kez tarama seansları yaptırılması gerekmektedir.

Seans Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Buz epilasyon seans sıklığı; kıl döngüsünün yakalanması ve işlemden yüksek verimde sonuç alınması adına ayda 1 kez olacak şekilde planlanmaktadır.

Buz Epilasyondan Sonra Kıllar Tamamen Yok Olur mu?

İşlem hakkında en çok merak edilen konular arasında kılları tamamen yok edip etmediği yer almaktadır. Ankara buz epilasyon hizmeti veren Dila Sayan merkezlerinde kullanılan FDA onaylı Alman üretimi buz başlıklı epilasyon cihazı; 4800 W atış gücü sayesinde emsallerinin göremediği en ince tüyleri bile görmektedir. Ancak diğer tüm lazer epilasyon cihazları gibi sarı ve beyaz kıllar üzerinde etki göstermemektedir.

İlk seanstan itibaren yüz ve genital bölgesinin alt kısımları hariç diğer tüm bölgelerde %70 ile %75 arasında dökülme gözlemlenirken; 10 seans sonunda tüm vücutta %80 ila %85 arasında bitiş elde edilmektedir.

Cihazın orijinal ve oldukça güçlü bir atış hızına sahip olması nedeniyle kontrol ve ara seanslara ihtiyaç duyulmamaktadır.

Benzer bir içerik olan “Ankara Bölgesel Zayıflama Uygulamaları ve Fiyatları” yazısını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İşlem Sonrasında Ne Zaman Dökülme Olur?

İşlem sonrasında dökülme 10 ila 14 gün sonrasında başlamakta ve 1 ay boyunca devam etmektedir.

Seans Aralarında Jilet Kullanılmalı mıdır?

Kişilerin lazer epilasyon sonrasında sıkça yapmış oldukları hatalardan biri; seans aralarında jilet kullanarak tıraşlama yapmalarıdır.

Yalnızca işlemden 1 gün önce işlem yapılacak bölgelerin jilet yardımıyla tıraşlanması; bunun dışında seans aralarında sebep ne olursa olsun jilet kullanılmaması gerekmektedir.

İşlem Öncesinde Nasıl Hazırlanılmalıdır?

Buz epilasyondan 1 gün önce yüz hariç işlem uygulanacak bölgelerin tamamı jiletle tıraşlanmalıdır. İşlem sabahı veya hemen öncesi jilet kullanımı cilt tahrişine neden olacağından dolayı 1 gün önceden kılların alınması tavsiye edilmektedir.

Lazer epilasyon işlemi öncesinde koltukaltı bölgesinde deodorant kullanılmaması gerekmektedir. Deodorant gözeneklerin kapanmasına neden olacağından işlem verimini düşürecektir.

Yüz bölgesine buz lazer yapılacaksa ciltte makyaj olmaması gerekmektedir.

İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Buz epilasyondan sonra dikkat edilmesi gerekenler;

 • İşlemden 24 saat sonra duş alınmalı ilk 24 saatte cilde su temas etmemesine dikkat edilmelidir.
 • İşlem sonrasında su bazlı kremler kullanılmalıdır. Bebek yağı ve hindistan cevizi yağı gibi kıl köklerini besleyecek ve kılların çoğalmasına neden olacak ürünler tercih edilmemelidir.
 • İşlemden 15 gün sonra yüz hariç lazer epilasyon yaptırılan tüm bölgelere kese yapılmalıdır.
 • İşlem sonrasında mutlaka düzenli şekilde güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
 • İşlem sonrasındaki ilk 2 gün havuz ve denize girilmemesi gerekmektedir. Havuzun klorlu denizin ise tuzlu yapısı cilt hassasiyetine neden olabilmektedir.

Herhangi bir hassasiyet sorunuyla karşı karşıya kalınmaması adına işlemden sonraki ilk 3 gün güneş banyosu yapılmaması ve işlem anından itibaren dört mevsim fark etmeksizin güneş koruyucu krem kullanılması gerekmektedir.

İşlem Sonrasında Tatile Gidilebilir mi?

Lazer epilasyon sonrasında tatile gidilip gidilemeyeceği merak edilen ve sıkça aratılan konular arasında yer almaktadır. İşlemden 2 gün sonra kişi havuz veya denize girebilir ancak kişi denize girerken güneş ışınlarına maruz kalacağından dolayı sürekli olarak güneş kremini yenilemelidir.

Buz Epilasyon Avantajları
Buz Epilasyon Avantajları

Tatil Dönüşü Buz Lazer Yaptırılabilir mi?

Tatil dönüşü buz epilasyon yaptırılabilir. Bu noktada kişinin bronzlaşmış olması işlem yapılmasına engel olmamaktadır. Çünkü cihazın ten ayarı bulunmakta ve kişinin ten rengine uygun olacak şekilde ayarlama yapılabilmektedir.

Ancak tatil dönüşünde ciltte soyulma varsa lazer epilasyon işlemi uygulanamamaktadır.

Buz Epilasyon Kararma ve Batıklara İyi Gelir mi?

İşlem özellikle genital ve kol altı bölgesinde görülen kararma probleminin azalmasını sağlamaktadır.

Tüm vücutta ortaya çıkabilen ve rahatsız edici bir görünüme neden olan batıkların azalmasına ve çilek bacak olarak adlandırılan gözenek probleminin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Buz Epilasyon Fiyatları
Buz Epilasyon Fiyatları

Ankara Buz Epilasyon Fiyatları 2023

Hizmet almak isteyen kişilerin oldukça merak ettikleri konular arasında buz epilasyon fiyatları yer almaktadır.

Dila Sayan güzellik merkezleri; kaliteyi en güvenilir koşullarda uygun fiyatlarla danışanlarına ulaştırma vizyonuyla ilerlemektedir.

Ücretsiz kıl kökü analizi ve deneme atışları yaptırmak için 0850 309 1919 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya size en yakın şubemize ön görüşmeye gelebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir