What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

En Etkili Bölgesel Zayıflama Yöntemi Hangisidir?

Bölgesel zayıflama işlemi; kişinin diyet ve spor yapmasına rağmen lokalleşmiş yağlardan kurtulamaması sonucunda uygulanır. Bölgesel zayıflama yöntemleriyle lokalleşmiş yağlar parçalanmakta ve bölgedeki yağ dokusunun hacimce küçülmesi sağlanmaktadır.

Bölgesel Yağlanma Sebepleri Nelerdir?

Kişi ideal kilosuna hatta fit bir bedene sahip olsa dahi bölgesel yağlanma sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durum en sık göbek, kol, bacak ve basen bölgesinde gözlemlenmektedir.

Çoğu zaman bölgesel incelme işlemine başvuran kadınlar; daha önce diyet ve egzersiz başta olmak üzere pek çok zayıflama yöntemini denediklerini ancak lokalleşmiş yağlardan tam anlamıyla kurtulamadıklarını ifade etmektedir.

Bölgesel yağlanma nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Genetik yapı
  • Vücut tipi
  • Mesleki fiziksel bozulmalar
  • Doğum
  • Hormonal bozukluklar ve otoimmün hastalıklar
  • Uzun süre ilaç kullanımı
Bölgesel Yağlanma Nedenleri
Bölgesel Yağlanma Nedenleri

Genetik Yapı

Diyet ve egzersizle verilemeyen lokalleşmiş yağlara en sık sebebiyet veren durumlar arasında genetik faktörler yer almaktadır. Birden fazla bölgesel incelme yönteminin kombine edilerek uygulandığı Dila Sayan merkezlerinde sebebi ne olursa olsun lokalleşmiş yağlardan kurtulmanız mümkündür.

Vücut Tipi

Kişinin vücut tipine bağlı olarak belli bölgelerde lokalleşmiş yağlarla karşı karşıya kalma riski daha yüksektir. Beden tipine bağlı olarak vücut, belli bölgelerde biriken yağ dokusunu normal olarak algılamakta ve bu durum; lokalleşmiş yağların vücuttan uzaklaştırılmasını daha zor hale getirmektedir.

Sağlıklı beslenme programıyla bir arada uygulanacak bölgesel zayıflama işlemleri; vücut tipine bağlı olarak belli bölgelerde ortaya çıkan lokal yağlanma probleminden kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

Mesleki Fiziksel Bozulmalar

Beyaz yakalı çalışan grubunun, meslekleri nedeniyle gün içinde fiziksel hareketleri oldukça azdır. Zamanlarının büyük bir kısmı masa ve bilgisayar karşısında geçtiğinden dolayı bölgesel yağlanma ve duruş bozukluklarıyla karşı karşıya kalma riskleri oldukça yüksektir.

Bölgesel yağlanmanın neden olduğu fiziki deformasyon duruş bozukluğuyla birlikte iki kat görünür hale gelmektedir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleriyle kişinin hem lokalleşmiş yağlardan hem de yağlanma nedeniyle oluşan fiziki deformasyondan kurtularak daha iyi bir duruşa sahip olması hedeflenmektedir.

Toplantılarınız arasındaki bir öğle arasında size en yakın Dila Sayan şubesine uğrayarak bölgesel yağlanma probleminden kurtulabilirsiniz!

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri
Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Doğum

Doğum öncesinde karın ve bel bölgesinde oluşan yağlanma problemi; bazı kişilerde kalıcı hale gelebilmektedir. Kişinin kendisini rahatsız eden bu fazlalıklarla yaşamasına gerek yoktur. İster sezaryen ister normal doğum yapmış olsun kişinin doğumdan 1 yıl sonra bölgesel incelme işlemlerine girmesi mümkündür.

Hormonal Bozukluklar ve Otoimmün Hastalıklar

Hormonal bozukluklar ve otoimmün rahatsızlıklar; özellikle bel bölgesinde ani ve aşırı yağlanmaya neden olmaktadır. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalındığında kişi öncelikle bir hekime başvurmalı ve bölgesel yağlanma probleminin asıl sebebini öğrenerek bu duruma bir çözüm aramalıdır.

Sonrasında doktorunun da onayı dahilinde hem sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanarak hem de bölgesel zayıflama işlemlerinden destek alarak fazla yağlarından kurtulması mümkündür.

Uzun Süre İlaç Kullanımı

Kişinin herhangi bir rahatsızlık nedeniyle uzun süre ilaç kullanması; bel, karın ve göbek bölgesinde yağlanma sorununa neden olabilmektedir. Bu inatçı kilolardan bölgesel zayıflama yöntemleriyle kurtulmak mümkündür.

Hangi Bölgesel Zayıflama İşlemleri Yüksek Etkiye Sahiptir?

En etkili bölgesel zayıflama uygulamaları arasında; G5 selülit masajı, magic crush ve lenf drenaj sistemleri yer almaktadır. Dila Sayan VIP Etlik ve Batıkent şubelerinde sunulan bölgesel zayıflama işleminde 3 farklı sistem kombine edilerek bir arada uygulanmakta ve kişinin 2. seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde etmesi sağlanmaktadır.

G5 Selülit Masajı ile Bölgesel Zayıflama

G5 selülit masajı; kan dolaşımını hızlandırmakta, bölgesel dolaşımı düzenlemekte, yağ yakımını hızlandırmakta ve selülit oluşumunu engelleyerek mevcut selülit görünümünün azalmasını sağlamaktadır.

Diğer faydaları ise şunlardır;

  • Kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı kasların güçlenmesini sağlar.
  • Vücudu sıkılaştırır.
  • Bölgesel incelme sağlar.
  • Toksin atımına yardımcı olur.

Magic Crush ile Bölgesel Zayıflama

4 farklı başlık seçeneği sunan magic crush; radyofrekans, pasif jimnastik, vakumlama ve kavitasyon başlığıyla G5 masajı ile incelmiş olan yağların ses dalgaları yardımıyla parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Ankara Bölgesel Zayıflama İşlemleri

Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama

Tulum benzeri bir cihaz yardımıyla yapılan ve ödem terapisi olarak da adlandırılan lenf drenaj işlemi, yaklaşık 30 dakika sürmektedir. İşlem esnasında giyilen tulum sıkma ve gevşeme hareketleri yaparak lenf sıvısının akışını hızlandırmaktadır.

Lenf drenaj işlemi vücutta biriken toksinlerin vücut dışına atılmasını, bağışıklık sisteminin güçlenmesini, metabolizmanın hızlanmasını ve selülit görünümünün azalmasını sağlamaktadır.

Dila Sayan Batıkent ve Etlik şubelerinde G5 selülit masajı, magic crush ve lenf drenaj sistemleri kombine edilerek kullanılmaktadır. İşlemler sebebi ne olursa olsun ortaya çıkan bölgesel yağlanma sorununun giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Uzman estetisyen kadrosu ve memnuniyet odaklı hizmet politikasıyla sektörün önde gelen isimleri arasında yer alan Dila Sayan merkezlerinden hizmet almak için 0850 309 1919 numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.