What would you like to find?

Akne Protokolü ile Cildinizin Güzelliğini Ortaya Çıkarın!

Ankara’nın En Güvenilir Güzellik Merkezi

Akne ve sivilceler çoğumuzun korkulu rüyasıdır. Ortaya çıkarttığı kötü görüntünün yanında sağlığımızı da olumsuz etkiler. Sivilce ve akneler bazen iltihaplı, ağrılı veya kaşıntılı olabilirler. Özellikle yüzümüzde çıkan akneler estetik açıdan rahatsız edicidir. Sivilce ve akneler bazen kalıcı izlere neden olabilir.

Akne, yağ bezlerinin aşırı yağ salgılaması ve bu salgının tıkanması sonucu foliküllerin iltihaplanması ile oluşur. Sıklıkla yüz, göğüs, sırt ve omuzlarda görülen bir cilt sorunudur. Akneler, hormon seviyelerindeki değişiklikler, stres, beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler, cilt bakımının yetersiz olması, bazı ilaçların kullanımı gibi çeşitli faktörler nedeniyle oluşabilir. Akneler; siyah noktalar, beyaz noktalar, papüller, püstüller, nodüller ve kistler şeklinde farklı tiplerde görülebilir.

Acısız

Tüm Ciltler için

Kalıcı

Sertifikalı Uzman

Dila Sayan Güzellik Merkezi olarak, cildin temiz, sağlıklı ve bakımlı görüntüsünü bozan aknelerden kurtulmak için akne protokol işlemini önermekteyiz.

Akne Protokolü Hakkında Merak Edilenler

Akne protokolü; akneyi kontrol altına almak, lezyonların iyileşmesini hızlandırmak, ciltte kalıcı izlerin oluşmasını önlemek için uygulanan bir programdır. Akne protokolü işleminde, cildin yağ sorunları önlenerek cildin yapısı düzenlenir.  Cildin ihtiyaç duyduğu nem geri kazandırılır ve gözenekler sıkıştırılır. Uygulama sonucunda, cilt kalitesi, estetiği, canlılığı arttırılır. Akne protokolü sonrası cilt temiz, bakımlı ve sağlıklı görüntüsünü geri kazanır.

Akne protokol uygulamaları, aknenin şiddeti, tipi ve kişinin cilt tipine göre değişmektedir. Dila Sayan Güzellik Merkezi’nin akne protokolü işlemleriyle; akne, sivilce sorunlarından ve sivilcelerin neden olduğu izlerden kurtulabilirsiniz.

Akne protokol işlemleri için uygulanan yöntemler şunlardır:

  • Cilt temizliği
  • Kimyasal peeling
  • Lazerle onarım
  • IPL (Intense Pulsed Light)
  • Mikrodermabrazyon
  • Kriyoterapi,
  • Dermaroller

Akne protokollerinde farklı uygulamalar bulunmaktadır. Hangi protokollerin uygulanacağı Dila Sayan Güzellik Merkezi’nin uzmanları tarafından kişiye özel olarak belirlenir. Protokol seçiminde, aknenin kaynağı, tipi, şiddeti, danışanın cilt tipine göre farklı yöntemler tercih edilir. Doğru teşhis için kişinin cilt tipi, mevcut cilt sorunları ve tıbbi geçmişi dikkatlice değerlendirilir.

Akne protokolü uygulamaları, uygulama süreleri ve kullanılan yönteme bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak 1 seans 30-60 dakika aralığında değişebilmektedir. Akne protokollerinin seans planı; cilt tipine, aknenin tipi ve şiddetine ve beklenen etkiye göre farklılık göstermektedir.

Akne protokolü işlemlerinde hafif bir yanma veya karıncalanma hissi olabilir. Ancak bu hisler genellikle geçicidir ve işlem sonrasında büyük bir rahatlama hissi oluşur. Akne protokol işlemi öncesinde uygulanacak basit ağrı kesicilerle rahatsızlıklar minimize edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Akne protokolü işlemlerinde kullanılan uygulamalar genellikle uzun süreli sonuçlar sağlar. İşlem süresinde cilt bakımına dikkat edilmesi gerekir. Akne protokolü sonuçları işlemin tipine ve düzenliliğine bağlı olarak değişir. Bazı işlemler kalıcı sonuçlar sağlayabilirken, diğerleri için düzenli bakım ve yenileme uygulamaları gerekebilir.

Akne protokolü işlemi sonrasında ciltte kızarıklık gibi hafif etkiler görülebilir. Bu yan etkiler kısa sürede tamamen geçer.  

Akne protokol işlemi her yaş ve cilt tipi için uygundur. Alerjik reaksiyonları bulunanlar, hamile kadınlar, emziren anneler, cilt enfeksiyon yaşayanlar, kanser tedavisi görenler kişilere leke protokolü uygulamaları önerilmemektedir.

Akne protokolü fiyatları; uygulama yapılacak bölgeye, seans sayısına, akne tipi ve şiddetine, kullanılacak yönteme göre değişebilir. Dila Sayan Güzellik Merkezi leke protokolü fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.