What would you like to find?

Cilt Sorunlarınıza Doğal Çözüm: Leke Protokol

Ankara’nın En Güvenilir Güzellik Merkezi

Ciltteki lekeler; cilt tonunun, cilt renginin eşit ve pürüzsüz görünmesini engeller. Birçoğumuz cilt lekelerinden rahatsızlık duyarız. Cilt lekeleri, özellikle yüz bölgesi gibi önemli bölgelerdeyse; kişinin yaşlı, yorgun veya sağlıksız görünmesine neden olmaktadır. Cilt lekeleri çoğunlukla cilt pigmentasyonunda oluşan sorunlarla alakalıdır. Lekeler, cilt rengini belirleyen melanin pigmentlerinin anormal bir şekilde üretilmesi veya dağıtılması sonucu ortaya çıkar.

4 Mevsim Uygulanabilir

Acısız

Sertifikalı Uzman

Memnuniyet Garantisi

Leke protokol; ciltteki lekelerin giderilmesi veya azaltılması için bir dizi işlemin uygulandığı özel bir cilt bakım tekniğidir. Leke protokolü, cilt lekeleri, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, akne izleri, pigmentasyon bozuklukları veya doğum lekeleri gibi cilt problemlerini yok etmek ve azaltmak üzere kullanılmaktadır. Lekelerin neden kaynaklandığını bulmak leke protokolünde uygulanacak yöntemin belirlenmesini sağlar. Cildimizdeki lekelenmelerin birçok sebebi olabileceğinden protokol kapsamındaki işlemler kişinin sorunlarına göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle, leke protokol işlemlerinde ciltteki lekelerin azaltılması veya yok edilmesi için farklı yöntem teknolojiler kullanılır.

Ciltte lekelenmeye sebep olabilecek etmenler şunlardır:

 • Güneşin zararlı etkileri
 • Yaşlanmaya bağlı oluşan lekeler
 • Hormonal değişiklikler sebebiyle oluşan akne ve sivilceler
 • Yaralanmalar
 • Bazı cilt hastalıkları
 • Genetik faktörler
 • Bazı ilaçlar
 • Kozmetik ürünler veya kimyasallar

Cilt lekeleri her zaman zararlı olmayabilir ancak estetik açıdan rahatsız edici olabilirler. Bu nedenle, cilt lekelerinin nedenlerini anlamak ve doğru onarım yöntemini almak önemlidir.

Leke Protokol Hakkında Merak Edilenler

Leke Protokol Uygulamalarından bazıları şunlardır:

 • Cilt peelingi
 • Nemlendirme
 • Serum uygulamaları
 • Lazer terapileri
 • IPL (Intense Pulsed Light)

Hangi protokolün uygulanması gerektiğine karar veren kişinin lekelerin arkasında ki nedeni iyi biçimde analiz etmesi gerekir. Bu yüzden uygulayıcının uzmanlığı ve deneyimli olması büyük önem taşır. Dila Sayan Güzellik Merkezi’nin leke protokolü konusunda uzman kadrosu cildinizdeki lekeleri azaltmak ve yok etmek için en uygun tedaviyi belirleyecektir. Dila Sayan Güzellik Merkezi leke protokol uygulamalarında yüksek teknoloji cihazlar, FDA ve Sağlık Bakanlığı onaylı yüksek kalite ürünler kullanılmaktadır. Cildinizdeki lekelere en güvenilir çözümlerle veda etmek için Batıkent ve Etlik’te bulunan şubelerimizde sizi bekliyoruz.  Leke protokolü uygulamalarımız için hemen randevu oluşturabilir, uygulamamız hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Leke protokolü uygulamaları süreleri kullanılan yönteme bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak 1 seans 30-90 dakika aralığında değişebilmektedir. Leke protokollerinin seans planı ise, leke tipine, kişiye ve beklenen etkiye göre farklılık göstermektedir.

Leke protokolü işlemi sırasında, kişi genellikle hafif bir rahatsızlık hissedebilir. Ancak, acı veya ağrı gibi yoğun rahatsızlık hissi yoktur. İşlem öncesi ve sonrasında lokal anestezi kremleri veya diğer rahatlatıcılar kullanılabilir.

Leke protokolü işlemi sonrasında ciltte kızarıklık, şişme, kabuklanma veya hafif soyulma görülebilir. Ancak, bu yan etkiler genellikle geçicidir ve birkaç gün içinde düzelir.

Leke protokol sonuçları, kullanılan yönteme ve kişinin cilt tipine bağlı olarak değişebilir. Ancak, çoğu leke protokol işlemi, cilt lekelerinin önemli ölçüde azaltılması veya tamamen yok edilmesiyle sonuçlanır.

Leke protokol işlemleri her yaş ve cilt tipi için uygundur. Fakat alerjik reaksiyonları bulunanlar, Hamile kadınlar ve emziren anneler, cilt enfeksiyonu yaşayanlar, kanser tedavisi görenler kişilere leke protokol uygulamaları önerilmemektedir.

 

 

Leke protokolü fiyatları, uygulama yapılacak alana, seans sayısına ve kullanılacak yönteme göre değişebilir. Ayrıca, uygulayıcı merkezin uzmanlığına ve donanımına göre de fiyat farklılıkları olabilir. Dila Sayan Güzellik Merkezi leke protokolü fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.