What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

Kalıcı Dudak Renklendirme

Son dönemlerde değişen dünya trendleriyle birlikte kesinleşmiş bir güzellik algısı olmasa da kadınlar daha dolgun ve belirgin dudaklardan hoşlanmaktadır. Kalıcı dudak renklendirme uygulaması da burada devreye girerek kişinin, kalıcı bir renk ve gölge tekniğiyle dolgun dudaklara sahip olmasını sağlamaktadır. 

Dudak Rengi Neden Solar?

Dudaklarda zaman içerisinde pek çok nedene bağlı olarak pigment bozuklukları yaşanmakta ve bu durum; dudakların solgun görünmesine neden olmaktadır.

Dudaklarda pigmentasyon bozukluğu yaşanmasına neden olan faktörlerden bazıları şunlardır;

 • Kansızlık
 • Dudakların yeteri kadar nemlendirilmemesi
 • İlerleyen yaş
 • Genetik faktörler

Dudak renklendirme; dudaklardaki cansız ve solgun görünümü ortadan kaldırarak; işlem sonrasındaki ilk andan itibaren kişinin, dolgun ve canlı dudaklara sahip olmasını sağlamaktadır.

Ankara Kalıcı Dudak Renklendirme
Ankara Kalıcı Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme Ne İşe Yarar?

İşlem; solgun ve cansız dudakların, özel kalıcı makyaj boyası yardımıyla canlı ve bakımlı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Kişinin daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan kalıcı dudak renklendirme işlemi esnasında dudak kontürü yapılmakta ve kontür içine kişinin dilediği tonda renklendirme işlemi uygulanmaktadır.

Bu sayede dudaklar olduğundan daha dolgun ve parlak bir görünüme kavuşarak belirginleşmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme işlemi; kalıcı makyaj cihazı kullanılarak bitkisel içerikli boyalar eşliğinde uygulanmaktadır. İşlem öncesinde kişi, kalıcı makyaj uzmanıyla renk seçimi hakkında konuşmakta ve merkezlerimizde bulunan organik kalıcı makyaj boyalarının zengin renk skalası içinden dilediği seçimi yapmaktadır.

Kişi doğal dudak rengini korumak amacıyla kalıcı dudak renklendirme yaptırıyorsa; işlem öncesinde bu durumu kalıcı makyaj uzmanıyla paylaşmalı ve uzmanla birlikte doğal dudak rengine uygun bir kalıcı makyaj boyası tercih etmelidir.

Renk seçimi sonrasında işleme başlanmakta; hızlı ve tutarlı el hareketleri yardımıyla pigmentlerin cildin 0.3 ila 0.5 mm altına yerleştirilmesi sağlanmaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi
Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

İşlem Ne Kadar Sürer?

Dudağın rengine ve solgunluk miktarına bağlı olarak dudak renklendirme işleminin süresi değişiklik gösterebilmektedir. İşlem ortalama 1 ila 1,5 saat arasında tamamlanmakta ve canlılığını kaybeden dudaklar işlem sonrasındaki ilk andan itibaren canlı, parlak ve dolgun bir görünüm kazanmaktadır.

Kişinin kalıcı makyaj işlemi için dudak rengine yakın renkler tercih etmesi halinde işlem süresi daha da kısalmaktadır.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Dudak renklendirme işleminin kalıcılık süresi 5 ila 6 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ancak kişi zaman içerisinde yaşanan pigment kaybı nedeniyle ortaya çıkan görünümden rahatsız olursa birkaç yıl içinde yeniden işlem yaptırabilmektedir.

Dudak Renklendirme Kaç Günde Oturur?

Kalıcı dudak renklendirme işlemi esnasında cilt sağlığının korunması adına organik boyalar kullanılması gerekmektedir. Dila Sayan merkezlerinde kullanılan tüm kalıcı makyaj boyaları alerjik testlerden geçmiş %100 bitkisel ürünlerdir.

İşlemden 4 hafta sonra istenilen renk tamamen oturmakta ve 1 ay sonrasında rötuş işlemi yapılmaktadır. 

Ankara Kalıcı Dudak Makyajı
Ankara Kalıcı Dudak Makyajı

Dudak Renklendirme Dudağı Büyütür mü?

Dudak renklendirme işlemi dudağa hacim veya şekil kazandırmaz ancak renk ve gölge kazandırması sayesinde kontür etkisi yaratarak; dudakların, olduğundan daha büyük ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

Kalıcı Dudak Renklendirme Sonrası Kabuklanma

Dudak renklendirme sonrasında kabuklanma durumu normal kabul edilen ve beklenen durumlar arasında yer almaktadır. 3 ila 4 gün arasında iyileşme süreci tamamlanmakta ve kabuklanma, şişlik ve kuruluk problemleri azalarak yok olmaktadır.

Farklı Renkler Kullanılabilir mi?

İşlemin en temel amacı kişinin memnun kalacağı estetik bir görünüm kazanması olduğundan geniş bir renk skalası bulunmaktadır. Bu renk skalası içinden kişi istediği rengi seçmekte ve işleme başlanmaktadır.

Yapay Bir Görünüm Olur mu?

Hayır, yapay bir görünüm elde edilmemekte aksine işlem, ruj gibi bir katman görünümüne neden olmadığından dolayı oldukça doğal bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Komple Kalıcı Dudak Makyajı Yapılabilir mi?

Uzun süre kalıcı dudak renklendirme işlemi yapılabilir ancak ömür boyu dudakla bütünleşecek komple kalıcı dudak makyajı yapılmamaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme Avantajları

Dudak renklendirme işleminin avantajları şunlardır;

 • Solgun dudak görünümünden kurtulmayı sağlar,
 • Kişiye özgüven kazandırır,
 • Yüz hatlarını ön plana çıkarır,
 • Geleneksel makyaj ürünlerine alerjik reaksiyon gösteren kişilere uygulama kolaylığı sunar,
 • Dudaklardaki kusurların görünmemesini sağlar,
 • Dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırır,
 • Günlük makyaj rutininden zaman kazanmayı sağlar.
Dudak Renklendirme Avantajları
Dudak Renklendirme Avantajları

İşlem Esnasında Acı Hissedilir mi?

Herkesin acı eşiği farklıdır ancak kalıcı dudak renklendirme; derinin üst tabakasına uygulanan bir işlem olmasından dolayı kişi, işlem esnasında ve sonrasında acı hissetmemektedir.

Dudak Renklendirme Herkes İçin Uygun mudur?

Profesyonel eller tarafından bitkisel bazlı orijinal boyalarla uygulandığında tamamen güvenilir bir işlemdir. Ancak belirli bir cilt rahatsızlığınız varsa size en yakın merkezimize ücretsiz ön görüşmeye gelerek işlemin sizin için uygun olup olmadığını uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Dudaklara dolgun ve canlı bir görünüm kazandıran işlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • İşlem sonrasındaki ilk 24 saat bölgeyi özenle korumalı ve el temasında bulunmamalısınız.
 • Dudakların işlem sonrasındaki ilk 2 gün su ile temas etmemesine dikkat ediniz.
 • Bir süre baharatlı ve acı yiyecek tüketimini sınırlandırmalısınız.
 • Dudakları sürekli nemli tutmalısınız.
 • İşlem sonrasındaki ilk 5 gün cilt bakımı yapmamalısınız.
 • İşlem sonrasındaki ilk hafta havuz, deniz, sauna ve buhar odasına girmemelisiniz.
 • İlk günlerde koruyucu krem sürdükten sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
 • İlk dönemlerde beyazlatıcı etkili diş macunu kullanmamalısınız.
Kalıcı Dudak Renklendirme
Kalıcı Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme Fiyatları Ne Kadar?

Dudak renklendirme fiyatları kullanıcılar tarafından sıkça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Ankara’nın en güvenilir güzellik merkezi Dila Sayan Etlik ve Batıkent VIP şubelerinde sunulan Ankara dudak renklendirme işlemi; uzman estetisyen kadrosu eşliğinde danışanlarına benzersiz bir kalite ve hizmet deneyimi sunmaktadır.

Dila Sayan’ın alanında öncü uzmanlarından hizmet almak ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için; 0850 309 19 19 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya size en yakın şubemizi ücretsiz ön görüşme için ziyaret edebilirsiniz.

Salonumuzda sunulan diğer hizmetler arasında yer alan altın oran kaş alımı işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için “Altın Oran Kaş Alımı Ankara” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir