What would you like to find?

BEYOND OF BEAUTY

Blog

Kalıcı Dipliner ile Zamandan Tasarruf Sağlayın!

Kalıcı dipliner ve eyeliner; en sık tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Eyeliner; daha kalın, belirgin ve keskin görünümlü bir tasarım hattını ifade ederken; kalıcı dipliner daha solgun, buğulu ve sade bir tasarımı ifade etmektedir.

Günlük hayatında sade ve doğal görünümlü makyaj yapmayı tercih edenler; genellikle kalıcı dipliner işlemi yaptırmaktadır.

İşlem hakkında merak edilen tüm soruları sizler için kalıcı makyaj uzmanlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda yanıtladık. Keyifli okumalar dileriz.

Kalıcı Dipliner Nedir ve Ne İşe Yarar?

İşlem; eyeliner ile belli noktalarda benzerlik gösterse de; kalıcı eyeliner tekniğinin aksine göz kapağının bittiği ve kirpiklerin başladığı alana uygulanmaktadır. Kirpik hattına uygulanan kalıcı göz makyajı işlemleri arasında yer alan dipliner; gözlere derinlik katmakta ve doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Dipliner hem günlük makyaja hem de özel gün makyajına kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Pudra, fondöten ya da ruj sürülmeyen günlerde cansız ve solgun görünümden uzaklaşmaya yardımcı olurken; özel davetler için yapılan ağır ve iddialı makyajı, tamamlayıcı etki göstermekte ve makyajın en önemli dokunuşu haline gelmektedir.

Kalıcı Dipliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı dipliner işlemine başlanmadan önce kişinin ten rengiyle uyumlu, siyah tonlu pigment seçimi yapılır ve boya hazırlanır. Dila Sayan merkezlerinde %100 bitkisel orijinal Phibrows markalı kalıcı makyaj boyaları kullanılmaktadır.

Makyajın kalitesi ve kalıcılığı da burada gizlidir. İşlem esnasında yüksek kalitede boyalar kullanılması ve işlemin, donanımlı bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılması; tasarımın hem güzelliğini hem de kalıcılığını arttırmaktadır.

Uygulama öncesinde kişinin kirpik hattına istediği uzunluk ve kalınlıkta dipliner çizgisi çekilmektedir.  Tamamen ön tasarım amaçlı yapılan bu çizim; işlem sonucunda elde edilecek görüntüyü temsil etmektedir.

Sonrasında göz kapağı hattına etkili bir anestezi kremi uygulanmakta ve kremin etkisini göstermesinin ardından %100 doğal ve organik boyalarla çizime başlanmaktadır.

Kalıcı Dipliner
Kalıcı Dipliner

Kalıcı Dipliner Kalıcılık Süresi Ne Kadar?      

Kalıcı dipliner kalıcılık süresi pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İşlem esnasında uygulanan boyadan işlemi yapan kişinin uzmanlık seviyesine kadar pek çok detay kalıcılık süresini etkilemektedir.

Dila Sayan VIP Etlik ve Batıkent şubelerinde alanında öncü kalıcı makyaj uzmanları tarafından hizmet sunulmaktadır. İşlemlerde %100 bitkisel içeriğe sahip, Phibrows markalı son kalite kalıcı makyaj boyaları kullanılmaktadır. Bu nedenle işlemin kalıcılık süresi 5 ila 7 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Kalıcı Dipliner Abdeste Engel Olur mu?

İşlem esnasında %100 bitkisel Phibrows markalı kalıcı makyaj boyaları kullanıldığından dolayı gözenekler tamamen kapanmamaktadır. Bundan dolayı kalıcı dipliner uygulaması, abdeste engel olmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Dinen Caiz mi?

Kalıcı makyaj işlemleri bitkisel bazlı orijinal markalı boyalarla yapıldıkları taktirde abdest ve namaz için herhangi bir engel teşkil etmediklerinden dolayı dinen caizdir.

Kalıcı Dipliner Kaç Gün Sonra Yıkanır?

Diplinerdan sonraki ilk 24 saat bölgeye su değmemelidir. İlk 24 saat sonrasında yıkanması mümkündür.

İşlem Ne Kadar Sürer?

İşlem ortalama 30 ila 60 dakika arasında tamamlanmaktadır. Uygulama esnasında etkili bir anestezi kremi kullanılmasından dolayı; işlemden hemen sonra gündelik hayata dönülebilir.

Dipliner mı Eyeliner mi Yaptırılmalı?

Eyeliner ile dipliner arasındaki fark; birinin sonunda kuyruğunun olması diğerinde ise kuyruk olmamasıdır. Bu nedenle dipliner daha doğal bir görünüme sahiptir ve günlük kullanıma daha uygundur. Ancak eyeliner da günlük kullanıma uygun çarpıcı sonuçlar veren etkili bir kalıcı makyaj işlemidir. Bu noktada hangi işlemin yapılacağı tamamen kişinin zevk ve tercihlerine bağlıdır.

Dipliner Eyeliner Olarak Kullanılır mı?

Kalıcı dipliner işlemini ilerleyen dönemlerde eyeliner olarak kullanmak mümkündür. Bu noktada kişi isterse günlük makyaj uygulamalarında işlemin üstünden geçip uzatarak eyelinera dönüştürebilir. Dilerse ilerleyen dönemlerde kalıcı eyeliner uygulaması yaptırarak kullanabilir.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemin hemen sonrasında günlük hayata dönülebilir ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Kalıcı dipliner sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • İşlemden sonraki ilk 48 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır.
  • İlk 24 saatte göz bölgesinin su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir.
  • İşlemden sonraki ilk 2 hafta ılık suyla duş alınmalı, sıcak su kullanmamaya dikkat edilmelidir.
  • İlk 2 hafta hamama, saunaya, havuza ve denize girilmemelidir.

Dipliner Sonrası Rimel Sürülür mü?

İşlem sonrasındaki 48 saat boyunca makyaj yapılmaması gerekir. Bu nedenle uygulamadan hemen sonra rimel sürülmez.

İşlem Esnasında Acı Olur mu?

Bölgeye etkili bir anestezi kremi uygulandığı için işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez.

Kalıcı Göz Makyajı
Kalıcı Göz Makyajı

Dipliner ile Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Babyliner kirpik diplerine uygulanan ince ve kuyruklu bir kalıcı makyaj tasarımıdır. Aralarındaki en temel fark; dipliner işleminde kirpik diplerine ince veya kalın bir çizgi çekilirken babyliner uygulamasında çizimin kuyruklu şekilde yapılmasıdır.

Kalıcı Dipliner Fiyatları

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilen hizmetlerden biri olan kalıcı diplinerın fiyatları merak konusudur. Kalıcı dipliner fiyatları işlemi uygulayan kişinin uzmanlık seviyesinden; kullanılan boyanın kalitesine kadar pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Dila Sayan merkezlerinde son kalite, %100 bitkisel kalıcı makyaj boyaları kullanılmakta ve alanında öncü estetisyenler eşliğinde hizmet sunulmaktadır. Batıkent ve Etlik şubesiyle oldukça kısa sürede sektörde öncü konuma gelen Dila Sayan VIP merkezlerinden hizmet almak için 0850 309 1919 numaralı telefon hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Size en yakın Dila Sayan şubesini ziyaret ederek ücretsiz ön tasarım görüşmelerimize katılabilir ve kalıcı makyaj uzmanı eşliğinde yüz tipinize en uygun tasarıma karar verebilirsiniz.

One comment on “Kalıcı Dipliner ile Zamandan Tasarruf Sağlayın!

  1. Ayşe Sıddıka Sarıçam

    Merhaba ben Etlik Şubesinde Dermapen ve Mezoterapi İşlemi yaptırdım. Tüm İşlemleri Büyük Bir Özenle ve Titizlikle Yapıyorlar.Ayrıca Yapılan İşlemlerin Sonuçlarından da Çok Memnun Kaldım.Benimle İlgilenen Derya Hanım’a Çok Teşekkür Ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir